Microsoft ma patent na lepszą prognozę czasu pracy akumulatorów. Procenty to za mało

Microsoft ma patent na lepszą prognozę czasu pracy akumulatorów. Procenty to za mało

Microsoft pracuje nad dokładniejszym mierzeniem stanu akumulatora, fot. Pixabay
Microsoft pracuje nad dokładniejszym mierzeniem stanu akumulatora, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
14.10.2019 16:56

Do internetu trafił patent Microsoftu opisujący nowe podejście do prognozowania czasu pracy urządzeń z akumulatorami. Producent chce dostarczyć użytkownikom dokładniejsze informacje, badając zapotrzebowanie na energię w czasie wykonywania różnych zadań.

W patencie opisywana jest metoda, która pozwoli dokładniej oszacować, jakie czynności będą możliwe przy danym stanie akumulatora. Dzięki temu, poza informacją o pozostałym stanie naładowania wynoszącym na przykład 40 procent, użytkownik dowie się, że taka ilość energii pozwoli np. na 23 godziny czuwania połączone z 5 godzinami rozmów, 8 godzin przeglądania stron internetowych lub 3,5 godziny strumieniowania z sieci.

Szczegółowe informacje o pozostałej energii w akumulatorze, źródło: patent Microsoftu.
Szczegółowe informacje o pozostałej energii w akumulatorze, źródło: patent Microsoftu.

Czas działania będzie szacowany między innymi na podstawie analizy uruchomionych aplikacji, profili zużycia energii, synchronizacji danych i wykorzystaniu funkcji telefonu, a wszystkim zajmować się będzie moduł zarządzania energią.

Całość będzie alternatywnym podejściem do znanych już teraz ze smartfonów funkcji optymalizacji akumulatora zgodnie ze sposobem wykorzystania przez użytkownika, nad czym czuwa sztuczna inteligencja. Jak sugeruje MSPoweruser, prace w tym zakresie mogą mieć związek z nadchodzącą premierą Microsoft Surface Duo.

Chodzi o składane urządzenie z Androidem, które pozwala na wykonywanie połączeń i w praktyce przez wielu jest traktowane jako składany smartfon. Microsoft może testować nową metodę informowania o statusie akumulatora między innymi na potrzeby zastosowania właśnie w takim sprzęcie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)