r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft może świętować: to już pewne, że stworzył nową klasę sprzętu

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Mamy okazję patrzeć, jak Microsoft się zmienia. Z nudnawego nerda staje się towarzyszem artystów i branży kreatywnej w ogóle. Już przed oficjalną premierą Surface Studio wiadomo było, że Satya Nadella chce obrać nowy kierunek.

Nowym celem Microsoftu nie jest zwyczajne produkowanie sprzętu, ale tworzenie nowych kategorii, o czym szef Microsoftu powiedział w wywiadzie udzielonym WSJ. Fiasko układu w którym pecet stanowiłby centrum uwagi pozwoliły Microsoftowi na wyciągnięcie wniosków, dzięki którym korporacja odkryła w sobie żyłkę wynalazczości.

A najlepsza miarą tego, czy Microsoft rzeczywiście jest w stanie swoimi pomysłami tworzyć całe klasy sprzętu, może być chęć naśladownictwa jego działań przez innych producentów. Dzięki informacjom, do których dotarł serwis Engadget, możemy już z pewnym przekonaniem stwierdzić, ze Surface Studio rzeczywiście zapoczątkował nowy trend, który podchwycony został już przez Della.

r   e   k   l   a   m   a

Dell pracuje już bowiem nad własną zaawansowaną cyfrową deską kreślarską, która oficjalną premierę będzie miała podczas przyszłorocznego CES-a, a zatem w styczniu. Dell nie skopiował konstrukcji Surface Studio kropka w kropkę: urządzenie będzie się składało z dwóch modułów: tabletu z ekranem oraz właściwego ekranu. Niemniej jego wielkość i potencjalne spektrum zastosowań pokrywa się w dużej mierze z tym, co w ostatnim czasie zaprezentował Microsoft.

W tworzeniu nowych klas urządzeń Microsoft nie poprzestał jednak tylko na Surface Studio – świetne wrażenie robi także innowacyjny kontroler w formie pokrętła, czyli Surface Dial. Już wcześniej Microsoft informował, że w planach jest produkowanie walców przez innych producentów, na co nie trzeba było czekać długo. Wraz ze swoim nowym komputerem all-in-one Dell zaprezentuje także własne pokrętło o takich samych możliwościach, jak Dial.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.