reklama

Microsoft myśli o multimedialnej przystawce Xbox do telewizora

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Tęgie umysły w firmie Microsoft wysilają się, by markę Xbox, którą kojarzyć mamy teraz ogólnie z rozrywką wysokiej jakości, najwyraźniej rozciągnąć na jak największą liczbę urządzeń. Niedawno informowaliśmy o niepotwierdzonych planach giganta na przenośną konsolę, a pojawiają się już informacje, że w ogromnej tajemnicy przygotowywana jest też multimedialna przystawka do telewizora. Zadebiutowałaby obok następcy Xboksa 360.

Urządzenie stanowić miałoby propozycję dla wielbicieli filmów i muzyki, szczególnie tych strumieniowanych z sieci. Zapewniałoby dostęp do najpopularniejszych usług tego rodzaju, zarazem umożliwiając uruchomienie prostych gier. System oparty zostanie ponoć na przyciętym odpowiednio Windowsie 8. Dla wymagających ambitniejszej rozrywki graczy powstaje zaś (na razie teoretycznie) równocześnie nowa konsola, która jednak dogadywałaby się z pozostałymi członkami „rodziny” — wspomnianą przystawką, jak również ewentualnym przenośnym Xboksem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama