reklama

Microsoft nawiązuje wspólpracę z Dellem i Verizonem

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o kolejnym dobrym miesiącem dla Google. Microsoft postanowił wyjść na przeciw wyszukiwarce giganta z Mountain View i nawiązał współpracę z Dellem i Verizonem.

Nagła zmiana miejsc Google i Microsoft w czasie najbliższych miesięcy nie jest raczej możliwa. Tego rodzaju umowy są jednak bardzo ważne, gdyż są w stanie ograniczyć popularność konkurencyjnych ofert. Na rynku produktów dla indywidualnych użytkowników przyczynić się mogą takie inicjatywy jak otwarta beta Windows 7, pakiet Windows Live Essentials i nowy zestaw funkcji Windows Mobile. Microsoft czeka w tym celu sporo pracy przede wszystkim jeśli chodzi o etap wdrożeniowy produktów - Live Search nie jest dostępny na telefonach Verizona a użytkownicy na nową usługę mają zacząć móc się cieszyć w pierwszej połowie roku.

Należy pamiętać, że rynek mobilny cały czas pozostaje otwarty. Google od dłuższego czasu zajmuje się pracą nad przeglądarką internetową oraz systemem operacyjnym dla komórek. Dlatego taktyka Microsoftu powinna bazować wokół partnerów OEM. W tym celu do systemów powinna dołączana być jak największa ilość webowych produktów. W ramach umowy Dell będzie dołączał Windows Live Essentials i Live Search na sprzedawanych komputerach. Pięcioletnia umowa obejmuje także reklamy, które Microsoft ma dostarczyć użytkownikom usług.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama