reklama

Microsoft nie chce płacić 899 milionów euro kary

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft złożył apelację do unijnego sądu pierwszej instancji w sprawie nałożenia w lutym tego roku kary za niepodporządkowanie się decyzjom Komisji Europejskiej. Kara ta jest sumą grzywien za każdy dzień zwłoki od 21 czerwca 2006 i razem daje niebagatelną kwotę 899 milionów euro.

Microsoft argumentuje, że kara w chwili nałożenia dotyczyła już przeszłych wydarzeń, a stan faktyczny był inny. Firma dostosowała się bowiem do zaleceń KE - opublikowała tysiące stron dokumentacji spornych protokołów sieciowych w publicznie dostępnym centrum pobierania i wydała specjalną wersję Windows XP N pozbawioną odtwarzacza Windows Media Player, ale także, co udowodnił rynek, pozbawioną chętnych do zakupu.

Komisja Europejska nie odpuszcza jednak tak łatwo i jeszcze na początku tego roku wszczęła dwa oddzielne postępowania - w sprawie wiązania Internet Explorera z systemem Windows (na wniosek producenta przeglądarki Opera) oraz w kilku sprawach związanych z interoperacyjnością .NET Framework, Office 2007 i innych aplikacji serwerowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama