r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft nie chce płacić 899 milionów euro kary

Strona główna Aktualności

Microsoft złożył apelację do unijnego sądu pierwszej instancji w sprawie nałożenia w lutym tego roku kary za niepodporządkowanie się decyzjom Komisji Europejskiej. Kara ta jest sumą grzywien za każdy dzień zwłoki od 21 czerwca 2006 i razem daje niebagatelną kwotę 899 milionów euro.

Microsoft argumentuje, że kara w chwili nałożenia dotyczyła już przeszłych wydarzeń, a stan faktyczny był inny. Firma dostosowała się bowiem do zaleceń KE - opublikowała tysiące stron dokumentacji spornych protokołów sieciowych w publicznie dostępnym centrum pobierania i wydała specjalną wersję Windows XP N pozbawioną odtwarzacza Windows Media Player, ale także, co udowodnił rynek, pozbawioną chętnych do zakupu.

Komisja Europejska nie odpuszcza jednak tak łatwo i jeszcze na początku tego roku wszczęła dwa oddzielne postępowania - w sprawie wiązania Internet Explorera z systemem Windows (na wniosek producenta przeglądarki Opera) oraz w kilku sprawach związanych z interoperacyjnością .NET Framework, Office 2007 i innych aplikacji serwerowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.