Microsoft: nie ma żadnych backdoorów

Strona główna Aktualności

O autorze

Po tym, jak światło dzienne ujrzała informacja o COFEE - kluczu USB do wyciągania rozmaitych danych z systemu Windows, jaki Microsoft przekazał organom ścigania, rozpętała się ostra dyskusja na temat tego, czy klucz ten korzysta ze specjalnie przygotowanych przez korporację backdoorów ("tylnych wejść") i czy rzeczywiście łamie wszystkie hasła i odszyfrowuje dane.

Microsoft ucina wszelkie spekulacje na ten temat tłumacząc, że COFEE nie wykorzystuje żadnych backdoorów i innych nieudokumentowanych mechanizmów. Pendrive zawiera 150 narzędzi, które jedynie automatyzują proces pobierania i analizy ogromnej liczby danych, dzięki czemu komputera nie trzeba transportować do laboratorium. Firma zaznacza, że zebranie tych danych na miejscu z pracującego komputera jest znacznie bardziej wartościowe, niż gdyby system musiał zostać zamknięty. Narzędzia te nie są jednak niczym nowym dla nowoczesnej analizy kryminalistycznej - ich zadaniem jest jedynie skrócenie czasu badania i uproszczenie całej procedury.

Na końcu oświadczenia Microsoft jeszcze raz podkreśla, że COFEE w żaden sposób nie łamie BitLockera ani innych zabezpieczeń systemu Windows.

© dobreprogramy