Microsoft nie wesprze wirtualizacji Windows na Linuksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas corocznej konferencji LinuxWorld w San Francisco szef laboratorium oprogramowania Open-Source w Microsoft, Sam Ramji powiedział, że korporacja nie będzie zezwalać na wirtualizację systemów Windows XP i Windows Vista w sytuacji, gdy platformą hosta będzie Linux. Wspomniał jednak, że w przyszłości możliwy jest scenariusz, gdzie wirtualne maszyny będą mogły być przenoszone pomiędzy Windows a Linux, ale nie jest to częste żądanie klientów. Obecnie przeniesienie maszyny pomiędzy Xen a Windows Server jest niemożliwe.

Ramji podczas swojego wystąpienia powiedział także, że największym zainteresowaniem klientów cieszy się kwestia współpracy .NET i Javy i to głównie na tym obszarze skupione zostaną wysiłki Microsoft w najbliższej przyszłości.

Aktualizacja 10.08 godz. 11:45

Informacja u źródła została zmieniona - wygląda na to, że podczas interpretacji słów Sama Ramji'a przez redaktorów serwisu eWeek doszło do nieporozumienia. Teraz materiał wyraźnie mówi, że Microsoft zezwala na wirtualiację obu systemów (Windows XP i Windows Vista) bez względu na system hosta, ale po prostu nie zamierza wspierać i optymalizować takiej konfiguracji na Linuksie.

© dobreprogramy