reklama

Microsoft nie wyda otwartego SDK dla Kinecta

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wbrew wcześniejszym pogłoskom nie zamierza otworzyć źródeł pakietu SDK dla Kinecta. Wydany on zostanie jedynie w wersji już skompilowanej.

Do takiej informacji dotarła znana w informacyjnym ekosystemie Microsoftu blogerka Mary Jo Foley, której udało się skontaktować z rzecznikiem zespołu rozwijającego Kinecta. Informacje na temat SDK pojawiły się w lutym tego roku, kiedy Microsoft zapowiedział wydanie pakietu. Dowiedzieliśmy się wówczas, że pierwsza wersja SDK przeznaczona będzie między innymi dla ośrodków akademickich i osób, które chciałyby poeksperymentować z Kinectem. Na podstawie tej informacji zaczęły pojawiać się pogłoski, jakoby Microsoft miał udostępnić SDK na zasadzie otwartego źródła - źródłem miał być pracownik Microsoftu, który podobno dwukrotnie potwierdził plany otworzenia źródeł SDK w rozmowie z jednym z MVP firmy. Okazuje się jednak, że Microsoft planuje wydanie jedynie SDK w postaci binarnej, bez źródeł, bez rewelacji.

Szczegóły na temat SDK dla Kinecta poznaliśmy tydzień temu podczas konferencji MIX 2011. Microsoft zdradził wówczas, że beta pakietu będzie zawierała obsługę dla śledzenia ruchu dwóch osób jednocześnie, co pozwoli na wspólne korzystanie z gier. Microsoft zapowiedział także zaawansowane funkcje audio, czyli między innymi rozpoznawanie komend głosowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama