reklama

Microsoft nie złagodzi ograniczeń w wirtualizacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft w tajemnicznych okolicznościach wycofał się z pomysłu złagodzenia polityki odnośnie uruchamiania wirtualnych instancji systemu operacyjnego Windows Vista za pośrednictwem Virtual PC, Virtual Server oraz Parallels Desktop dla komputerów typu Mac. Aktualnie Vistę można uruchomić jako system wirtualny jedynie w edycjach Business i Ultimate. Microsoft tłumaczy to względami bezpieczeństwa, gdyż wirtualizacja to pewne dodatkowe zagrożenie - według korporacji dzięki tym ograniczeniom ryzyko to pojawia się tylko u użytkowników, którzy wiedzą co robią.

Wirtualizacja szybko trafia jednak pod strzechy, zwłaszcza wśród użytkowników komputerów Mac. W związku z tym sam Scott Woodgate, dyrektor w grupie Windows Business zapowiedział, że pomimo istnienia pewnego ryzyka Microsoft postanowił dać użytkownikom prawo wyboru. Dzięki temu z wirtualizacji mogliby korzystać także użytkownicy np. edycji Home Premium.

Radość zespołu z Parallels Desktop nie trwała długo, bo Microsoft w momencie kiedy miał ogłosić nową decyzję po prostu się z niej wycofał. Tłumaczenie było bardzo enigmatyczne - korporacja oznajmiła, że po ponownym przeanalizowaniu całej sprawy postanowiono zachować bieżące ustalenia.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama