r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft o kupnie Facebooka i konkurencji z firmą Apple

Strona główna Aktualności

Microsoft wypowiedział się ustami swoich pracowników na temat kupna Facebooka, a także konkurencji z firmą Apple na rynku smartfonów.

O zakupie Facebooka mówił dyrektor ds. strategii korporacyjnej i przejęć, Fritz Lanman, podczas konferencji Le Web '10. Jak podaje TechCrunch, pracownik Microsoftu przyznał, że jego firma w przeszłości próbowała kupić Facebooka. Steve Ballmer miał oferować Markowi Zuckerbergowi, szefowi popularnego serwisu, 15 mld dolarów za przejęcie. Zuckberg nie zgodził się jednak na sprzedaż swojej firmy. Obecnie Microsoft i Facebook ściśle ze sobą współpracują, czego dowodem może być choćby niedawna integracja Offcie Web Apps z serwisem społecznościowym.

Z kolei Kieron Connell z Microsoft Game Studios, mówił na temat konkurencji z twórcą systemu iOS. Informuje o tym serwis GamesIndustry. Na pytanie o dominację Apple’a na rynku smartfonów, pracownik Microsoftu miał powiedzieć: Myślę, że zbyt wielu ludzi ze zbyt wielką ilością pieniędzy zainwestowało, aby Apple mógł wygrać. Przypomnijmy, że według niepotwierdzonych informacji Microsoft zainwestował w promocję Windows Phone 7 jak dotąd około 500 mln dolarów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.