Microsoft o sugestiach stron w IE8

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zareagował na zarzuty dotyczące kontaktowania się przeglądarki Internet Explorer 8 z serwerami Microsoftu podczas korzystania z funkcji podpowiadania stron.

Korporacja oświadczyła, że przekazywane do niej informacje są bardzo ograniczone a adresy IP użytkowników kasowane są niemal natychmiastowo. Zapisywany jest adres odwiedzanej strony, wersja przeglądarki i informacje lokalizacyjne. Informacje te są trzymane przez 18 miesięcy, potem cześć jest wykasowywana, głównie parametry zapytań. Nie wyjaśniono jednak dlaczego okres ten jest tak długi, dwukrotnie większy niż w przypadku Google. Microsoft dokonał też porównania z analogiczną funkcjonalnością w przeglądarce Chrome. Podkreślono, że funkcja sugerowania jest włączana po udzieleniu zezwolenia przez użytkownika w przeciwieństwie do Chrome, które podpowiedzi włącza domyślnie i nie pyta o zgodę. Przyznano jednak, że istnieje błąd powodujący, że pytanie o zgodę nie występuje w przypadku reinstalacji IE8.

Podkreślono także, że w Internet Explorerze 8 sugestie związane są z historią i przeglądarka nie kontaktuje się z serwerami Microsoftu przy każdym wciśnięciu klawisza podczas wpisywania adresu. Nie są też wysyłane i przechowywane żadne ciasteczka, jak to ma miejsce w przypadku Google Chrome.

© dobreprogramy