reklama

Microsoft o szczegółach Windows Server 2008 Foundation

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach Microsoftu dotyczących taniego systemu dla serwerów o nazwie Windows Server 2008 Foundation. Teraz Microsoft ujawnił szczegóły projektu serwerowej edycji Windows dostosowanej na potrzeby małych przedsiębiorstw.

Windows Server 2008 Foundation (nazwa kodowa Lima), aby być tani, będzie też prosty. Nie będzie zawierać wszystkich funkcji, które obecnie można spotkać w Windows Server. Posiadać ma limit piętnastu użytkowników. Nie będzie wymagać licencji dostępowych (CAL), jednak nie będzie mógł być wykorzystany do uzyskiwania dostępu do innych systemów. W odróżnieniu od pozostałych edycji Windows Server, Foundation Server nie będzie też oferować hypervisora.

Nowy Windows Server 2008 dostępny będzie początkowo w 40 krajach, w językach angielskim, chińskim tradycyjnym i uproszczonym, japońskim, brazylijskim, portugalskim, hiszpańskim i tureckim. System w kolejnych wersjach językowych trafi do sprzedaży do końca roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić