reklama

Microsoft obawiał się porównania Visty z Mac OS X

Strona główna Aktualności

O autorze

e-maile, na które natrafiono podczas analizy korespondencji w związku ze sprawą Vista Capable pokazują, że Microsoft obawiał się, że Vista będzie słabą konkurencją dla systemu Mac OS X firmy Apple.

W wątku z października 2005 roku widać, że kierownictwo Microsoftu zwróciło uwagę na artykuł z Wall Street Journal w którym zawarto porady na temat doboru komputera pod Vistę. Autor artykułu zauważył, że użytkownicy komputerów Apple nie muszą zastanawiać się nad Vistą, ponieważ system Tiger wystarcza do wykonywania typowych zadań. Dalej stwierdza, że przeciętny użytkownik powinien zastanowić się nad Makiem, gdyż Tiger jest lepszy i bezpieczniejszy od XP i już zawiera wiele funkcji obiecywanych dla Visty.

Pracownicy Microsoftu uznali to za zły sygnał oznaczający, że kampania marketingowa promująca Vistę nie dała oczekiwanych rezultatów. Bano się, że wygórowane wymagania systemowe odstraszą klientów. Dlatego też zdecydowano się obniżyć wymagania określone w specyfikacji Vista Ready, przemianowanej po premierze systemu na Vista Capable.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama