reklama

Microsoft objaśnia nowy system osiągnięć, wprowadzi wyzwania

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Microsoft potwierdza zamiar rozciągnięcia na konsoli Xbox One systemu zdobywania osiągnięć poza gry. Po premierze urządzenia (na którą w Polsce sobie niestety poczekamy), będziemy nagradzani nie tylko za wypełnianie określonych zadań w poszczególnych nowych produkcjach, ale również za korzystanie w określony sposób z dostępnych aplikacji, powiedzmy wideo czy muzycznych — przy czym punkty gracza zdobędziemy tylko w grach.

Oglądanie ulubionego serialu dać może więc przykładowo krótkie przedłużenie subskrypcji w danej usłudze, ale nie wpłynie na Gamerscore, przeniesiony z konsoli Xbox 360. Osiągnięcia dzielić się będą teraz zaś na dwie grupy. Główna to obecny standard — mamy pewną pulę punktów do zgarnięcia w każdym momencie, byle tylko wypełnić określone założenia. Ta bardziej dynamiczna to wprowadzane wyzwania. W większości przypadków będą one do zdobycia w ściśle określonym przedziale czasowym, po którym po prostu znikną, ale dlatego punktów za nie też nie dostaniemy. Jedno wyzwanie może obejmować równocześnie wiele gier czy aplikacji, a ponadto często będzie musiało być zrealizowane dzięki współpracy społeczności graczy (za przykład niechaj posłuży tu niedawna akcja w Japonii, z Microsoft Points rozdawanymi za milion godzin spędzonych wspólnie na Xbox Live). Dzięki składowaniu informacji w chmurze, postęp wypełniania zadania będzie na bieżąco widoczny dla wszystkich. Producenci mają do tego możliwość dorzucania osiągnięć i wyzwań po premierze swoich tytułów, chociaż będą na to oczywiście limity.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić