Microsoft obniży cenę pakietu Office!

Strona główna Aktualności

O autorze

Już za kilka, kilkanaście dni, cena pakietu Microsoft Office dla Użytkowników Domowych zostanie znacznie obniżona. Będzie on kosztować około 200 zł brutto. Microsoft oficjalnie jeszcze nie ogłosił obniżki ale świadczą o niej brak tego produktu w magazynach dystrybutorów oraz... nowa promocja firmy G DATA, o której przed momentem pisaliśmy.

Braki tak "chodliwego" produktu praktycznie się nie zdarzają, a tymczasem w magazynach dystrybutorów albo nie ma tej edycji pakietu Office albo też zostały ostatnie sztuki. Do myślenia daje też wspomniana promocja G DATA Software - trudno bowiem przypuszczać aby firma dopłacała do każdego sprzedanego zestawu G DATA AntiVirus + Office 2007. Próbowaliśmy uzyskać informację na ten temat w polskim oddziale Microsoft ale do chwili publikacji tego materiału jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jednak pracownicy dystrybutorów z którymi rozmawialiśmy nieoficjalnie potwierdzają nadchodzącą obniżkę. O planach obniżenia w naszym kraju cen niektórych produktów Microsoft wspominali też nam w wywiadzie Patryk Góralowski i Dominik Sołtysik z polskiego oddziału Microsoft.

Sugerowana cena edycji Office 2007 dla Użytkowników Domowych ma wynosić około 200 zł brutto. Nie należy się jednak raczej spodziewać obniżki pozostałych edycji Office 2007. W tych przypadkach stosowany jest już mechanizm łączenia w zestawy pakietu Works z uaktualnieniem do Office 2007, dzięki czemu ceny są znacznie obniżone w stosunku do "normalnych" paczek.

Office 2007 dla Użytkowników Domowych to edycja nowego pakietu biurowego firmy Microsoft przeznaczona do zastosowań domowych. W przeciwieństwie do poprzednika - Office 2003 dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów, z domowej wersji 2007 może korzystać w domu, w celach niekomercyjnych, każdy. W jego skład wchodzą: edytor tekstów Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji PowerPoint oraz aplikacja do sporządzania notatek OneNote. W stosunku do poprzednika, brak jest jednak rozbudowanego klienta poczty Outlook. Najważniejsze nowości edycji 2007 to całkiem nowy interfejs, nowy format zapisu dokumentów Open XML, wsparcie zapisu do PDF/XPS, rozbudowane tagi inteligentne, ulepszona praca grupowa, a także szereg ulepszeń w poszczególnych aplikacjach. Licencja pakietu w wersji pudełkowej daje prawo do instalacji na 3 stanowiskach.


Aktualizacja, 17.08.2007, 18:01

Udało nam się ostatecznie potwierdzić fakt obniżki w wiarygodnym źródle. Jak się spekuluje, tak duża obniżka to odpowiedź na rosnącą popularność pakietu OpenOffice w naszym kraju. Decyzję odnośnie obniżki miał podjąć sam Steve Ballmer podczas niedawnej wizyty w naszym kraju. Tańsze edycje będą opatrzone specjalnymi naklejkami z napisami "199 zł - sugerowana cena brutto" oraz "15 lat Microsoftu w Polsce. Jubileuszowa edycja specjalna", widocznymi na wizualizacji pudełka.


Aktualizacja, 29.08.2007, 17:47

Microsoft stanowczo zdementował nasze spekulacje jakoby wprowadzenie jubileuszowej edycji pakietu Office 2007 dla Użytkowników Domowych miało jakikolwiek związek z pakietem OpenOffice. Obniżka ceny Pakietu Office 2007 dla Użytkowników Domowych do 199 zł jest spowodowana jubileuszem 15 lecia istnienia firmy Microsoft w Polsce. Niższa cena, którą trzeba będzie zapłacić za legalne oprogramowanie powinna zachęcić użytkowników do zapoznania się z nowymi możliwościami jakie daje korzystanie z Pakietu Office 2007 oraz zwiększyć edukację informatyczną, popularyzując wykorzystywanie oprogramowania Office 2007 w środowisku domowym - powiedział nam Bartłomiej Danek, szef grupy Information Workers w polskim oddziale Microsoft.

© dobreprogramy
s