r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft obniży ceny Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Windows Vista, pomimo zróżnicowanych opinii, cieszy się dobrymi wynikami sprzedaży - po pierwszym roku od wydania finalnej wersji sprzedano 100 milionów kopii tego systemu. Głównie była to jednak sprzedaż wersji OEM, niejako przy okazji zakupu nowych komputerów. Aby zwiększyć sprzedaż także i w tym sektorze Microsoft postanowił obniżyć ceny wersji pudełkowych Windows Vista.

Według informacji przekazanych przez Brada Brooksa, wiceszefa działu Windows Consumer Product Marketing w firmie Microsoft, decyzja firmy znajdzie odzwierciedlenie w cenach wersji BOX na całym świecie. W krajach rozwiniętych najbardziej odbije się na cenie edycji Home Premium oraz najdroższej Ultimate, zaś w krajach rozwijających się ceny wersji Ultimate zostaną zrównane z tymi obowiązującymi na rynkach rozwiniętych. Znikną tam też pudełkowe uaktualnienia edycji Home Basic i Home Premium, ale ich pełne wersje będą za to tańsze.

Kiedy zmiany będą widoczne w sklepach i u dystrybutorów? Najprawdopodobniej wraz z pojawieniem się wersji Windows Vista z już zintegrowanym dodatkiem Service Pack 1. Według Brooksa nastąpi to pod koniec tego roku finansowego Microsoftu, czyli w drugim kwartale bieżącego roku kalendarzowego. W niektórych krajach ceny mogą jednak spaść nawet prędzej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.