r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft odpowiada kodem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Przedwczoraj pisaliśmy o przesunięciu ostatecznego terminu złożenia wyjaśnień przez Microsoft przed Komisją Europejską w sprawie dostarczenia zbyt lakonicznej dokumentacji protokołów sieciowych wykorzystywanych w serwerowych systemach Windows. Pomimo, iż termin został przesunięty na 15 lutego, Microsoft odpowiedział już teraz i to znacznie szerzej, niż można się było spodziewać.

Korporacja podjęła wczoraj decyzję o rozpoczęciu licencjonowania kodu źródłowego Windows Server w zakresie technologii sieciowych będących przedmiotem sporu z Komisją. Oznacza to, że producenci konkurencyjnego oprogramowania zamiast zapoznawać się z bardziej lub mniej szczegółową dokumentacją interesujących ich protokołów będą mieli szansę zobaczyć na własne oczy, jak dana technologia została zaimplementowana w systemie Windows. Dzisiaj kładziemy na stole najbardziej wartościową część naszej własności intelektualnej. Kod źródłowy jest najlepszą dokumentacją technologii systemu Windows Server. Umożliwiając jego licencjonowanie pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości Komisji Europejskiej i zakończyć sprawę niejasnej dokumentacji - powiedział Brad Smith, Senior Vice President i Główny Prawnik Microsoft.

Dzięki takiemu posunięciu korporacji firmy trzecie na podstawie licencji będą mogły poznać kod systemu Windows Server, w tym implementację protokołów sieciowych, aby lepiej dostosować swoje aplikacje do współpracy z systemem Microsoft. Nie będą mogły jednak w żadnym stopniu kopiować dostrzeżonych rozwiązań do swoich produktów. Doszliśmy do wniosku, że jedną możliwością zaspokojenia w pełni żądań Komisji jest ich przekroczenie - mówił dalej Brad Smith. To właśnie uczyniliśmy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.