reklama

Microsoft odrzuca oskarżenia Opery

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft ustosunkował się do zarzutów, jakie Opera przesłała w ubiegłym tygodniu do Komisji Europejskiej. Tak jak pisaliśmy w piątek, Opera domaga się od władz Unii Europejskiej zabronienia firmie Microsoft integrowania przeglądarki Internet Explorer wraz z systemem operacyjnym oraz wymuszenia dostosowania IE do najnowszych standardów internetowych.

Microsoft odpowiada krótko - nie zamierza dobrowolnie zrezygnować z integracji przeglądarki Internet Explorer z systemem. Wierzymy, że dołączanie IE do systemu przynosi klientom korzyści, a jednocześnie zarówno oni, jak i producenci komputerów mogą wybrać dowolną inną przeglądarkę - powiedział rzecznik Microsoftu. Dodał też, że Internet Explorer jest zintegrowany z systemem Windows od ponad dziesięciu lat i obsługuje szeroki zakres standardów. Ponadto producenci sprzętu mogą preinstalować inne przeglądarki na nowych komputerach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić