r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft odwołuje się od wyroku w sprawie i4i

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ciąg dalszy batalii prawnej między firmą i4i i Microsoftem. Firma z Redmond stara się o prawo do kolejnej apelacji od niekorzystnego wyroku sądu - informuje The Register.

Przypomnijmy, że firma i4i oskarżyła Microsoft o wprowadzenie do edytora tekstu Word opatentowanych funkcji związanych z edycją plików XML. Po długim procesie sądowym zakończonym wyrokiem skazującym i dwóch nieudanych apelacjach Microsoft musiał ostatecznie wypłacić firmie 290 mln dolarów odszkodowania i wstrzymać sprzedać pakietu biurowego Office 2007 na terenie USA. Co więcej amerykański sąd odmówił korporacji prawa do trzeciej apelacji. Microsoft skierował więc sprawę do Sądu Najwyższego wskazując na błędy procesowe i konieczność ponownego rozpatrzenia sprawy. Obecnie sprawa jest analizowana i obie strony konfliktu są przekonane, że Sąd Najwyższy przychyli się do ich argumentacji. Firma i4i odnosząc się do działań prawnych podejmowanych przez Microsoft stwierdziła, że należące do niej patenty nie zostaną zakwestionowane i apelacja giganta z Redmond zostanie oddalona.

Niezależnie od ostatecznej decyzji Sądu Najwyższego i dalszych losów sprawy przyszłość pakietu biurowego Office nie jest zagrożona. Microsoft usunął z niego sporne funkcje i obecnie sprzedawany w sklepach Office 2010 nie korzysta z rozwiązań należących do i4i.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial