Microsoft oferuje tanie komputery w Indiach

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uruchomił w Indiach kolejny już program zakładający sprzedaż specjalnie przygotowanych komputerów wraz z oprogramowaniem po niskich, dostosowanych do lokalnego rynku cenach. Tym razem głównym partnerem firmy jest AMD. Cała akcja skierowana jest zaś do uczniów i studentów - od przedszkola do dwunastej klasy (odpowiednik naszych szkół średnich).

Cena IQ PC, bo tak będzie nazywał się komputer ma wynosić w przeliczeniu około 500 dolarów. To i tak sporo, ale Microsoft liczy, że z czasem koszty te uda się obniżyć. Sprzętowo maszyna opiera się na rozwiązaniach AMD zbudowanych przez firmę Zenith Computers. Programowo pecety wyposażone zostały w system Windows Vista Basic, Works oraz Student 2007. Warto zaznaczyć, że system to w zasadzie pełnoprawna edycja Visty, a nie jak zwykle bywało w takich projektach - mocno ograniczona wersja Starter. Oprócz tego na komputerze zainstalowane będzie także oprogramowanie firm trzecich, m.in. do nauki języka angielskiego.

To nie pierwsza inicjatywa Microsoft zmierzająca do zwiększenia sprzedaży komputerów w krajach rozwijających się - o jednej z podobnych ofert FlexGo Next pisaliśm wielokrotnie, a ostatnio w maju.

© dobreprogramy