r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft oferuje wsparcie techniczne swoim konkurentom

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W związku ze sprawą antymonopolową, jaka w Unii Europejskiej toczy się przeciwko firmie Microsoft, korporacja zupełnie dobrowolnie postanowiła, że zaoferuje bezpłatną pomoc techniczną wszystkim konkurentom, którzy będą chcieli wykorzystać licencje na protokoły sieciowe koncernu z Redmond. Ponadto Microsoft do tej oferty dodał atrakcyjne wsparcie techniczne typu on-site (na miejscu). Wspomniane protokoły, a konkretniej ich dokumentacja, jest przedmiotem sporu z Komisją Europejską.

Komisja wyraziła zadowolenie z takich poczynań, także teraz nie oszczędziła jednak uwag w standardowym już dla siebie stylu: Wsparcie techniczne jest cenne tylko wówczas, gdy dostępna dokumentacja osiągnie pewien wysoki poziom. KE uważa bowiem, że dostarczone przez Microsoft materiały, raz już zresztą poprawiane, są wciąż zbyt powierzchowne i nie zawierają wszystkich potrzebnych informacji. Hoaraci Gutierrez z Microsoft zapowiedział jednak, że i na tym polu można spodziewać się kolejnej reakcji firmy, która wraz z przedstawicielem KE jest w trakcie opracowywania trzeciej wersji dokumentacji.

Przypomnijmy, że Microsoft zapłacił już rekordową karę ponad 497 milionów euro, natomiast aktualnie firme grozi konieczność zapłaty 2 milionów za każdy dzień, aż do wypełnienia wszystkich żądań Komisji Europejskiej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.