Microsoft ogłasza ceny Windows Server 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas odbywającego się w Barcelonie TechEd IT Forum 2007 firma Microsoft w osobie Boba Kelly'ego, wiceprezesa odpowiedzialnego za marketing serwerów infrastrukturalnych, udostępniła informacje o edycjach, licencjonowaniu i cenach Windows Server 2008 z nową technologią wirtualizacyjną Hyper-V.

Jeśli chodzi o edycje, obyło się bez wielkiego zaskoczenia - nowa platforma serwerowa dostępna będzie w formach Standard, Enterprise i Datacenter (każdy z tych wariantów będzie dostępny w dwóch opcjach, z technologią Hyper-V i bez niej), a także w edycjach pozbawionych Hyper-V - Web Server i dla systemów Itanium. Licencja edycji Standard pozwoli użyć systemu w formie jednej instancji wirtualnej, licencja edycji Enterprise pozwoli na instalację w formie czterech instancji wirtualnych, edycja Datacenter nie będzie miała pod tym względem żadnego limitu. Wszystkie edycje poza wydaniem dla platform Itanium dostępne będą w formie 32- i 64-bitowej, przy czym technologia Hyper-V dostępna będzie jedynie dla platform 64-bitowych.

Sugerowane ceny detaliczne produktów z rodziny Windows Server we wszystkich kanałach dystrybucyjnych wzrosną o około jeden procent. Za Windows Web Server 2008 trzeba będzie zapłacić 469 USD, za edycję Standard z 5 CALami 999 USD (971 USD bez Hyper-V), za edycję Enterprise z 25 CALami 3999 USD (3971 USD bez Hyper-V), za edycję Datacenter 2999 USD (2971 USD bez Hyper-V). Technologia Hyper-V dostępna będzie także w formie Microsoft Hyper-V Server oferowanego w cenie 28 USD.

© dobreprogramy