Microsoft ogłasza wyniki finansowe za Q3

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał roku obrachunkowego 2007-2008 (rozpoczyna się on bowiem w firmie Microsoft nie w styczniu, a w lipcu). Kolejny raz z rzędu wyniki te okazały się najwyższe w historii.

Za okres od stycznia do marca Microsoft może pochwalić się przychodem w wysokości 14,45 mld dolarów. Zysk netto na działalności operacyjnej kształtuje się na poziomie 4,41 mld. Uwzględnia on 1,42 mld kary na rzecz Komisji Europejskiej. Ciekawie prezentują się wyniki działu Entertainment and Devices odpowiedzialnego głównie za konsole Xbox - w trzecim kwartale przyniósł on o 68% większy przychód, niż w porównywalnym okresie rok temu i tym razem zamyka kwartał z zyskiem.

Nieco gorzej niż w ubiegłym roku przedstawiają się wyniki działu klienckiego, wzrósł za to zysk ze sprzedaży oprogramowania serwerowego. Nadal straty, i to większe niż rok temu, przynosi dział internetowy Online Services Business.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza