reklama

Microsoft ogłasza wyniki finansowe za Q4

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za czwarty kwartał roku finansowego 2008 (rozpoczyna się on bowiem w firmie Microsoft w lipcu). Kolejny raz z rzędu wyniki te okazały się najwyższe w historii, mimo trudnej sytuacji ekonomicznej USA.

W roku finansowym 2008 za okres do 30 czerwca 2008, Microsoft może pochwalić się rocznym przychodem w wysokości 60,42 mld dolarów, co jest wzrostem w wysokości 18% w stosunku do wcześniejszych lat. Zysk na działalności operacyjnej kształtuje się na poziomie 22 mld. Za najważniejsze wydarzenie tego roku korporacja uznała premierę Windows Server 2008, SQL Server 2008 i Visual Studio 2008. Skok ten był jednak podyktowany również sprzedażą ponad 180 milionów licencji na system Windows Vista oraz pakiet biurowy Microsoft Office 2007.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, dobre wyniki osiągnął też dział rozrywki, którego sukces podyktowany jest przede wszystkim wysoką sprzedażą konsoli do gier Xbox. Nadal straty natomiast przynosi dział internetowy Online Services Business, odpowiedzialny między innymi za konkurowanie z takimi gigantami jak Google.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama