Microsoft ostrzega przed nieoficjalnymi zbiorami poprawek

Strona główna Aktualności

O autorze

Nick White, product manager odpowiedzialny za Windows Vista, odradza instalację zbiorów poprawek, które nie zostały wydane przez Microsoft.

Jako przykład podaje Windows Vista Service Pack 1 Hotfix Preview. White zaznacza, że Service Pack nie jest tylko zbiorem poprawek i użycie słowa "preview" nie jest tu właściwe. Tym bardziej, że jeszcze sam Microsoft dokładnie nie wie jak SP1 dla visty będzie wyglądać. Zwraca też uwagę na fakt, że we wspomnianej kompilacji poprawek znajdują się hotfiksy, które nie są udostępniane publicznie, służą do rozwiązywania problemów w konkretnych przypadkach i nie są do końca przetestowane. Nie powinny być więc instalowane przez ogół użytkowników gdyż mogą sprawić więcej problemów niż rozwiązują.

Nick White zachęca do korzystania z Windows Update o ile nie występuje jakiś specyficzny problem wymagający otrzymania hotfiksu. Oznajmia, że nie ma obecnie sensu spekulować o pierwszym Service Packu dla Visty. Microsoft będzie o nim mówić wystarczająco dużo gdy zostanie wydany.

© dobreprogramy