r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft otwiera część kodu Channel 9

Strona główna Aktualności

Microsoft postanowił otworzyć część kodu popularnego serwisu blogowego Channel 9. Znany jest on przede wszystkim z wywiadów z pracownikami Microsoftu, którzy opowiadając o swojej pracy przekazują wiele istotnych informacji na temat działania produktów Microsoftu, niedostępnych z innych źródeł.

Niedawno Microsoft przemodelował infrastrukturę ASP.NET serwisu Channel 9 na opartą o model MVC. Wykorzystano do tego biblioteki ASP.NET MVC, które można pobrać w wersji beta na platformę .NET 3.5. Teraz korporacja otworzyła kod podstawowej wersji swojego nowego silnika blogowego, nazwanego Oxite. Znajduje się on w wersji alfa i może być używany jako CMS do tworzenia własnych blogów.

Oferuje takie typowe dla blogów mechanizmy, takie jak pingbacks, trackbacks, anonimowe lub uwierzytelniane komentarze z opcjonalną moderacją, grawatary, RSS na dowolnym poziomie, MetaWebLog API, panel administracyjny czy też obsługa Open Search.

Microsoft nie zamierza rozwijać Oxite do zaawansowanej postaci. Przekazuje go w ręce społeczności i jej powierza decyzję co do przyszłości projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.