Microsoft otwiera część kodu Channel 9

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft postanowił otworzyć część kodu popularnego serwisu blogowego Channel 9. Znany jest on przede wszystkim z wywiadów z pracownikami Microsoftu, którzy opowiadając o swojej pracy przekazują wiele istotnych informacji na temat działania produktów Microsoftu, niedostępnych z innych źródeł.

Niedawno Microsoft przemodelował infrastrukturę ASP.NET serwisu Channel 9 na opartą o model MVC. Wykorzystano do tego biblioteki ASP.NET MVC, które można pobrać w wersji beta na platformę .NET 3.5. Teraz korporacja otworzyła kod podstawowej wersji swojego nowego silnika blogowego, nazwanego Oxite. Znajduje się on w wersji alfa i może być używany jako CMS do tworzenia własnych blogów.

Oferuje takie typowe dla blogów mechanizmy, takie jak pingbacks, trackbacks, anonimowe lub uwierzytelniane komentarze z opcjonalną moderacją, grawatary, RSS na dowolnym poziomie, MetaWebLog API, panel administracyjny czy też obsługa Open Search.

Microsoft nie zamierza rozwijać Oxite do zaawansowanej postaci. Przekazuje go w ręce społeczności i jej powierza decyzję co do przyszłości projektu.

© dobreprogramy

Komentarze