Microsoft otwiera się na Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma z Redmond najwyraźniej zmienia swoją politykę w stosunku do Linuksa. Parę dni temu informowaliśmy o uruchomieniu wsparcia dla użytkowników instalujących Linuksa na platformie Virtual Server 2005 R2, teraz pojawiły się zapowiedzi współpracy z twórcami Open Source.

Microsoft chce uruchomić witrynę, na której prezentowane byłyby działania linuksowych firmowych laboratoriów. Ma ona także służyć kontaktom z klientami używającymi jednocześnie rozwiązań Open Source i Microsoftu. Inicjatywa bardzo niecodzienna, ciekawy był także sposób jej zaprezentowania. Bill Hilf, główny menedżer strategii technologii platform wystąpił na konferencji LinuxWorld odbywającej się w Bostonie.

Okazuje się, że główny rywal Linuksa posiada 300 serwerów z zainstalowanym systemem spod znaku Pingwinka. Służą one prowadzeniu analiz i testów dotyczących między innymi współpracy obu systemów. Nowa inicjatywa nazwana Port 25 (od numeru portu na którym pracują serwery SMTP), ma pokazać wyniki tych badań, pracownicy mają także pisać publiczne blogi. Pojawić mają się także wywiady (w formie filmów) z pracownikami firmy mówiącymi o ich doświadczeniu z Open Source i Linuksem.

Oczywiście nie oznacza to przerwania rywalizacji z Linuksem, Microsoft chce jednak umożliwić lepszą współpracę jego rozwiązań z produktami o otwartym kodzie.

Aktualizacja, 07.04.2006 16:18

Omawiana strona jest już dostępna pod adresem port25.technet.com.

© dobreprogramy
s