Microsoft płaci za używanie Live Search

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft próbuje wszelkich sposobów w walce z przygniatającą konkurencją Google na rynku wyszukiwarek. W momencie, gdy ostatnie badania comScore lokują Live Search dopiero na trzecim miejscu z wynikiem 8,3% (Google jest pierwszy i posiada udział na poziomie 63%) firma z Redmond sięga po kolejną broń i postanawia po prostu wynagradzać użytkowników wyszukiwarki za korzystanie z niej.

SearchPerks to nowy program lojalnościowy uruchomiony w celu podniesienia popularności wyszukiwarki Live Search, dostępny co prawda tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Po zainstalowaniu aplikacji kontrolnej za każde wyszukiwanie system przyznaje jeden punkt. Maksymalnie w jednym dniu można uzyskać 25 punktów. Jest też ograniczenie liczby uczestników - tylko milion osób może zapisać się i zbierać punkty za szukanie. Promocja potrwa do kwietnia przyszłego roku, kiedy to punkty będzie można wymienić na nagrody - na przykład pięć piosenek (525 punktów), zestaw do tenisa (750 punktów), tysiąc mil lotniczych (1800 punktów) czy pad do gier (5500 punktów).

To nie pierwsza tego typu inicjatywa Microsoftu, jeśli chodzi o Live Search. Już wcześniej podejmowane były rozmaite próby popularyzacji wyszukiwarki - na przykład w ramach takich akcji jak Live Search Cashback czy Live Search Club. Rezultaty w niektórych przypadkach były faktycznie całkiem niezłe. Statystyki są jednak nieubłagane, a przed Microsoftem wciąż sporo pracy, by poważnie myśleć o rywalizacji z potentatem na rynku wyszukiwania, Google, czy nawet mniejszym wiceliderem Yahoo!.

© dobreprogramy