Microsoft planuje Windows Home Server?

Strona główna Aktualności

O autorze

Mary Jo Foley, znana autorka bloga prowadzonego w ramach serwisu ZDNet ujawniła, że według jej źródeł Microsoft podczas styczniowej konferencji Consumer Electronics Show po raz pierwszy oficjalnie podzieli się swoimi planami dostarczenia serwerowej edycji systemu Windows przeznaczonej do zastosowań domowych. Nazwa kodowa projektu to Quattro. Czyżby szykował się Windows Home Server?

Komputer taki pełniłby rolę domowego centrum magazynowania wszelkiego rodzaju dokumentów, obrazów, muzyki czy filmów. Ten obszar mogłyby w dużym stopniu wspomóc obecne dziś serwerowe technologie replikacji i zarządzania danymi. Serwer mógłby pełnić także rolę routera. Takie scentralizowane podejście na przykład ułatwiłoby pracę członkom rodziny na kilku komputerach, gdyż coraz częściej w domach pojawia się drugi komputer.

Bob Muglia z serwerowego działu Microsoft mówi: Widziałem, że sporo użytkowników instaluje w domu systemy Small Business Server i spisują się świetnie. Ostatnio pojawiły się jednak plotki, że nowa edycja systemu nie będzie oparta na fundamentach Windows Server, ale Windows Vista. Niemniej niektóre komponenty serwerowe mają zostać w nim zaimplementowane. Środowisko domowe to nowy, ekscytujący obszar, na który spoglądamy z zainteresowaniem - dodał Muglia. Czas pokaże, co ostatecznie narodzi się z tego pomysłu.

© dobreprogramy
s