r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft planuje przejąć MobiCamp

Strona główna Aktualności

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali w jednym z wczorajszych wywiadów o planach koncernu, dotyczących nabycia portugalskiej firmy MobiCamp.

Firma MobiCamp została założona w roku 2000 w Bradze w Portugalii, specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla rynku urządzeń mobilnych. Opracowała i ciągle rozwija oprogramowanie MobileKeeper Backup & Restore, MobileKeeper Sharing & Communities i Active mTicker, które używane jest przez duże przedsiębiorstwa do tworzenia kopii zapasowych danych zgromadzonych na smartphone`ach, publikacji ich zawartości w serwisach społecznościowych, jak np. Facebook itp.

Microsoft wraz z przejęciem MobiCamp wiąże duże nadzieje na polepszenie jakości i funkcjonalności swoich produktów oraz usług, świadczą o tym słowa Todda Petersa, wiceprezesa działu Mobile Communications Business w Microsofcie - Użytkownicy oczekują od swoich telefonów, by te dostarczały im najlepsze funkcjonalności znane z komputerów stacjonarnych oraz dawały możliwość surfowania w Internecie. Dodał także, iż Microsoft inwestując we właściwe rozwiązania takich firm jak np. MobiCamp zwiększy potencjał produktów Windows Mobile i Windows Live w dostarczaniu innowacyjnych i bezprzewodowych sposobów na stałą łączność.

Na chwilę obecną nie są znane szczegóły dotyczące terminu i warunków ewentualnego przejęcia portugalskiej korporacji, wiadomo natomiast, iż po przejęciu zostanie ona częścią microsoftowego działu Mobile Communications Business i wesprze prace nad rozwiązaniami dla platformy Windows Mobile oraz usługami sieciowymi Windows Live.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.