reklama

Microsoft po cichu łata aktualizacje automatyczne

Strona główna Aktualności

O autorze

Okazało się, że Microsoft podmienia pliki odpowiedzialne za aktualizacje automatyczne bez wiedzy użytkownika. Pojawiły się nawet głosy, że dzieje się tak nawet, gdy automatyczna instalacja aktualizacji jest wyłączona.

Wykryto, że zmodyfikowane zostaje 9 plików na Windows XP i 9 na Windows Vista. Użytkownicy nie tylko nie otrzymują informacji o aktualizacji ale też nie są informowani jakie dokładnie zmiany są w systemie wprowadzane. Co prawda pliki te dotyczą tylko aktualizacji automatycznych ale warto by wiedzieć jak zmodyfikowane zostaje zachowanie tego fragmentu Windows.

Zaniepokojenie użytkowników spotkało się z odpowiedzią Microsoftu. Rzecznik korporacji poinformował, że zmodyfikowane pliki są częścią klienta Windows Update i że WU aktualizuje się samo od czasu do czasu aby użytkownicy mieli zawsze najnowszą wersję. Jest to zachowanie normalne i ma miejsce już od kilku lat.

Nate Clinton, Windows Update Program Manager, także komentuje sprawę aktualizacji w swoim blogu. Usprawiedliwia aktualizację plików koniecznością zapewnienia poprawnej pracy WU tak, aby użytkownik zawsze wiedział czy nowe poprawki są dostępne i mógł je zainstalować bez przeszkód. Dementuje też informację jakoby poprawki dla aktualizacji automatycznych były instalowane gdy aktualizacje są wyłączone. Następuje to natomiast gdy zaznaczone jest automatyczne instalowanie poprawek lub samo informowanie o nich. Clinton przyznaje jednocześnie, że Microsoft powinien działać bardziej otwarcie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama