r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft podaje listę pierwszych deweloperów w programie ID@Xbox

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Microsoft w wakacje ogłosił program ID@Xbox, mający na celu ściągnięcie na platformę Xbox One niezależnych deweloperów wraz ze swoimi innowacyjnymi tytułami, jednak pomimo chwalenia się współpracą z około 50 zespołami, konkretnie nie mówiło się, o kogo chodzi. Wreszcie możemy jednak rzucić okiem na listę przeszło 30 zdolnych ekip, przygotowujących już na początek przyszłego roku gry z myślą o nowej konsoli.

Na pewno na pokładzie są już:

Wszyscy oczywiście mają już Xboksy One w wersji deweloperskiej (nie mylić ze zwykłymi z odblokowanymi opcjami), m.in. darmowy dostęp do narzędzi Unity, a także mogą brać udział w imprezach dla niezależnych twórców, które Microsoft coraz częściej organizuje. Pierwsze opinie o ID@Xbox są całkiem pozytywne i twórcy ze sceny Indie cieszą się z kolejnej możliwości dotarcia do szerszego grona odbiorców. Powyższa, już całkiem konkretna lista, to dopiero początek — zgłoszenia do programu ponoć idą w setki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.