r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft podniesie ceny

Strona główna Aktualności

Od maja Microsoft podniesie ceny oprogramowania. Producent uzasadnia podwyżki wejściem Polski do Unii Europejskiej.

Według informacji jakie podaje branżowy magazyn dla firm komputerowych Computer Reseller News Polska (CRN), w przypadku niektórych produktów podwyżka może wynieść nawet kilkadziesiąt procent. Co i o ile zdrożeje - nie wiadomo. Producent i dystrybutorzy nie udzielają informacji na ten temat. Cenniki mają być ujawnione dopiero 4 maja. Redakcji CRN udało się jedynie ustalić, że więcej trzeba będzie zapłacić za wersje pudełkowe, prawdopodobnie nie zdrożeją za to tzw. OEM'y. Oprogramowanie przeznaczone dla klienta końcowego ma kosztować - w zależności od rodzaju i wersji językowej - o kilka do kilkudziesięciu procent więcej (nieoficjalnie najczęściej mówi się o przedziale 6-30 proc.).

"W dniu 1 maja 2004 r. Polska dołączy do Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu co oznacza, że będziemy podlegać tym samym prawom i obowiązkom co państwa członkowskie. Rynek gospodarczy nowych państw będzie się sukcesywnie rozwijać i w związku z tym nastąpi harmonizacja cen w obrębie całej Unii Europejskiej. Dostosowanie cen produktów Microsoft obędzie się w zgodzie z rozwojem gospodarczym. Ceny systemu operacyjnego Windows dla komputerów osobistych nie ulegną zmianie. Ceny polskich produktów w tej chwili sa niższe niż unijne co oznacza niewielki wzrost, ale w długim okresie. Ceny angielskich produktów zostaną zrównane do cen europejskich, które są w tej chwili wyższe. Cały proces będzie przeprowadzany w kilku etapach przez okres 2 lat." - powiedziała Monika Kretowicz, Public Relations Manager z polskiego oddziału Microsoft, w oficjalnym komunikacie prasowym.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.