r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft podnosi ceny licencji grupowych

Strona główna Aktualności

Polski oddział Microsoft zapowiedział, że od 1 lipca b.r. wzrosną ceny licencji grupowych na oprogramowanie w polskich wersjach językowych.

Sucha informacja na ten temat pojawiła się w dzisiejszym newletterze rozsyłanym do partnerów korporacji. Żadne szczegóły nie zostały jeszcze podane - nowy cennik ma być znany w pierwszych dniach czerwca. Dystrybutorzy oprogramowania Microsoft, z którymi się kontaktowaliśmy, również nie otrzymali jeszcze jakichkolwiek szczegółowych informacji.

Można domniemywać, że chodzi o zrównanie cen licencji na oprogramowanie w polskich wersjach językowych z wersjami anglojęzycznymi. W przypadku cieszącego się największą popularnością programu licencjonowania grupowego Microsoft o nazwie Otwarta Licencja Microsoft (tzw. Open), licencje polskojęzyczne są na razie sprzedawane o około 8-10% taniej od anglojęzycznych odpowiedników. Można się więc spodziewać podwyżki adekwatnej do obecnej różnicy.

Proces zrównywania cen rozpoczął się jeszcze w 2004 r. Microsoft argumentował wtedy ten krok koniecznością wyrówniania cen w związku z przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.