Microsoft podsumowuje wizytę Steve'a Ballmera w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Centrum Prasowe polskiego oddziału Microsoft wydało oficjalny komunikat podsumowujący wizytę szefa Microsoft Corporation - Steve'a Ballmera - w naszym kraju.

Podczas jednodniowej wizyty Ballmer spotkał się m.in. z wicepremierem Ludwikiem Dornem. W trakcie spotkania szef Microsoftu zadeklarował dalszą chęć współpracy z ośrodkami akademickimi w Polsce, a nawet uznał je za jeden z kluczowych obszarów inwestycji Microsoft w naszym kraju, głównie z uwagi na ogromny potencjał intelektualny przedstawicieli polskich środowisk akademickich. Docenił też osiągnięcia polskich studentów, którzy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, w tym także w konkursie technologicznym Microsoft Imagine Cup oraz programie praktyk Microsoft.

Steve Ballmer wyszedł także z inicjatywą zorganizowania w Polsce międzynarodowej konferencji e-Government Forum, której celem byłoby, jak można przeczytać w komunikacie, wzmocnienie polskiej myśli technologicznej i umacnianie atrakcyjności Polski dla firm z branży IT. Dorn zaoferował w imieniu rządu pełne wsparcie dla tej inicjatywy.

Jak już pisaliśmy, szef Microsoft Corporation wziął również udział w drugim dniu konferencji Microsoft Security Summit & Developer Days 2007, podczas której mówił o kierunkach rozwoju oprogramowania, w tym jego wirtualizacji. Ballmer spotkał się także z osobami wyróżnionymi przez Microsoft tytułem MVP (Most Valuable Professional). Podczas tego spotkania (relację publikujemy w osobnym materiale) mieliśmy okazję zadać mu dwa pytania.

Oprócz spotkań oficjalnych, resztę swojego czasu Steve Ballmer poświęcił na lepsze poznanie aktualnej specyfiki polskiej branży IT, spotykając się z kluczowymi klientami i partnerami firmy Microsoft. Podczas tych spotkań dyskutowano na temat planowanych inwestycji Microsoft oraz perspektyw rozwoju firm partnerskich.

© dobreprogramy