reklama

Microsoft pomoże producentom w usuwaniu luk

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował o uruchomieniu nowego, specjalnego programu, mającego na celu eliminację luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu firm trzecich, przeznaczonym dla Windows.

W ramach Microsoft Vulnerability Research (MSVR), bo tak właśnie brzmi jego nazwa, korporacja ma informować innych producentów oprogramowania o znajdowanych w ich produktach usterkach bezpieczeństwa. Zdaniem Mike Reaveya z działu Microsoft Security Response Center, jest to kolejnym krokiem w celu poprawy bezpieczeństwa ekosystemu Windows, w efekcie czego korporacja podjęła decyzję o sfinalizowaniu współpracy z innymi dostawcami. Twierdzi on bowiem, że ponad 80 procent, w przypadku ataków skierowanych w stronę Windows XP oraz 90 na Windows Vista, wymierzonych jest tak naprawdę względem aplikacji innych firm. Same zaś luki mają być znajdowane przez ekspertów z Redmond podczas prowadzenia własnych badań.

Microsoft jako sztandarowy przykład wskazuje tutaj odkrytą przez jednego z naukowców lukę w Safari dla Windows, który zdecydował się przesłać korporacji informację o tym, która następnie podjęła współpracę z Apple. Ma to jednak przede wszystkim pomóc w szybkiej eliminacji błędów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama