reklama

Microsoft (ponownie) zmienia politykę wobec MSDN i TechNetu — Windows 8.1 RTM jednak udostępniony

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Pod koniec sierpnia Microsoft ogłosił, że choć Windows 8.1 osiągnął status RTM, nie zostanie on udostępniony członkom TechNetu i MSDN. Czasy się zmieniły — przekonywał wówczas Antoine LeBlond. I choć zgodnie z przewidywaniami system szybko przedostał się do Sieci, koncern uparcie tkwił przy swoim zdaniu. Zdaje się jednak, że Microsoft jeszcze raz przemyślał tę decyzję, bo dość niespodziewanie udostępniono całą gamę nadchodzących produktów.

Za jednym zamachem w TechNecie i MSDN pojawiły się Windows 8.1 RTM, Windows 8.1 Pro RTM i Windows Server 2012 R2 RTM. Na tym wcale nie koniec — publicznie dostępne jest też Visual Studio 2013 Release Candidate, a jeszcze w tym miesiącu koncern planuje dodać do puli testowych wersji Windows 8.1 Enterprise RTM, by zainteresowane firmy mogły sprawdzić, czy są już gotowe na aktualizację. Steve Guggenheimer z Microsoftu podkreślił jednak, że każde udostępnione oprogramowanie należy wykorzystać wyłącznie do testów, bo odpowiedzialne za nie zespoły wciąż pracują nad ostatnimi poprawkami. Niewykluczone więc, że ostateczne wersje, które pojawią się 18 października, będą się delikatnie pod tym względem różnić.

Udostępniony Windows 8.1 RTM zawiera nową wersję Skype. Dzięki temu, że została zintegrowana z systemem, na ekranach blokady i startowym będzie można od razu odebrać lub odrzucić połączenie. Poza tym osoby korzystające z przeglądarki Internet Explorer będą mogły za pomocą jednego kliknięcia zadzwonić pod wskazany na witrynie numer. Z myślą o osobach wykonujących wiele czynności jednocześnie, Microsoft zmienił zachowanie aplikacji tak, by po kliknięciu w przesłany na czacie link wyświetlił się on obok okna rozmowy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić