reklama

Microsoft poprawił błąd w Excelu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft poinformował, że zakończył pracę nad poprawką rozwiązującą problem rachunkowy w programie Office Excel 2007. Konkretnie błąd ten pojawiał się podczas wykonywania obliczeń, gdzie wynikiem były liczby z zakresu od 65534 do 65536. Choć wynik wyświetlany w arkuszu był niepoprawny, Microsoft zapewniał, że Excel w pamięci przechowuje prawidłową wartość i takiej też używa do dalszych obliczeń - błąd dotyczył jedynie warstwy prezentacji liczby w arkuszu.

Plik poprawki dla Excela można już pobrać z centrum pobierania Microsoftu. Wraz z zaaplikowaniem łatki problem ma zniknąć i Excel powinien wyświetlać prawidłowy wynik obliczeń. Microsoft aktualnie pracuje nad włączeniem poprawki do witryny Microsoft Update. Będzie ona również częścią przygotowywanego Service Packa 1 dla Office 2007 - data jego wydania nie została jeszcze podana.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić