reklama

Microsoft poszerza współpracę z Novellem

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Microsoft i Novell poinformowały o poszerzeniu współpracy na rzecz budowania mostów pomiędzy oprogramowaniem Open Source, a zamkniętym.

Koncentruje się ona na umocnieniu oferowanego wsparcia technicznego, czy szkoleń, przede wszystkim jednak na zwiększeniu interoperacyjności pomiędzy systemami z rodziny Microsoft Windows Server i SUSE Linux Enterprise Server. Microsoft zobowiązał się do zakupu certyfikatów o wartości stu milionów dolarów, mogących zostać wykorzystanych przez klientów korzystających ze wsparcia technicznego produktów Novella. W ramach nawiązanej pierwotnie na pięć lat, w listopadzie 2006 roku, współpracy, gigant z Redmond nabył wówczas certyfikaty warte 240 mln USD. W ciągu najbliższych 18 miesięcy, ponad połowa z nich została wykorzystana. Wśród zaś klientów, którzy skorzystali z oferty korporacji znalazły się takie koncerny jak Wal-Mar Stores, Renault, czy BMW.

Zdaniem Kevina Turnera z Microsoftu, celem poszerzonej współpracy jest podołanie wymaganiem klientów, chcących mieć możliwość uruchamiania równocześnie zarówno Windows, jak i Linuksa, a także pomoc w migracji do SUSE Linux Enterprise Server z innych rozwiązań. Inwestycja ma wejść w życie z dniem 1 listopada 2008. Korporacje już teraz wyraziły chęć kontynuacji innych inicjatyw, w tym w zakresie wirtualizacji, systemach zarządzania, zgodności formatów dokumentów oraz frameworku Moonlight.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama