reklama

Microsoft potwierdza: stworzymy sieć własnych sklepów

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, Microsoft planuje stworzyć sieć firmowych sklepów. Teraz firma potwierdziła te doniesienia mediów i podała lokalizację dwóch pierwszych Microsoft Store oraz poinformowała o swoich planach na przyszłość.

Pierwszymi sklepami firmowymi będą punkty sprzedaży zlokalizowane w Scottsdale w stanie Arizona oraz Mission Viejo w stanie Kalifornia - będą one umieszczone w pobliżu funkcjonujących tam Apple Store i zostaną otwarte jesienią tego roku, prawdopodobnie na krótko przed premierą Windows 7, która zaplanowana jest na 22 października. Microsoft ma także plany otwarcia sieci sklepów poza USA, z czego znaczna część powstanie w prawdopodobnie Europie. Korporacja nie zdradziła jednak, kiedy mieszkańcy starego kontynentu doczekają się własnych Microsoft Store.

Codziennie ponad miliard ludzi używa naszych produktów a my nie zawsze możemy mieć z nimi bezpośredni kontakt. Widzimy więc, że fizyczne sklepy mogą stanowić uzupełnienie naszych doświadczeń w przestrzeni on-line i okażą się pomocne - powiedziała Kim Stocks, rzecznik Microsoft.

Ponadto kilka dni temu do sieci wyciekły slajdy koncepcyjne ukazujące planowany rozkład produktów i atrakcji czekających na odwiedzających Microsoft Store. Wynika z nich m.in. że w sklepach stanie "Guru Bar", w którym będzie można uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów z oprogramowaniem Microsoftu a także znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jako że sklepy giganta z Redmond mają konkurować z Apple Store, będą bardzo multimedialne i przepełnione nowoczesną technologią.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama