r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft potwierdza wymagania systemowe Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po wielu miesiącach podawania mało konkretnych, teoretycznych specyfikacji dotyczących wymagań sprzętowych nowego systemu Windows Vista, Microsoft opublikuje dziś szerszą informację na ten temat. Konfiguracja ma być podana w dwóch wersjach - komputera zdolnego do uruchomienia i pracy z Vistą (Vista-capable) oraz komputera zdolnego czerpać korzyści z wszystkich nowych funkcji (Premium Ready), włączając w to interfejs graficzny Aero.

Ten pierwszy, podstawowy komputer będzie musiał posiadać procesor z zegarem 800 MHz oraz 512 MB pamięci RAM. Karta graficzna powinna zaś być zgodna z DirectX 9. Mniej więcej takie wymagania rekomendowane były przez Microsoft już kilka miesięcy temu. Druga, optymalna konfiguracja zakłada posiadanie procesora minimum 1 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Co zaś tyczy się karty graficznej, podaje się tu wymóg 128 MB pamięci, jednak wielkość ta będzie wahać się w zależności od rozdzielczości i ilości monitorów - duże wymiary pulpitu na kilku ekranach będą prawdopodobnie bardziej wymagające, jeśli użytkownik zechce włączyć na nich obsługę Aero.

Program opisujący te dwa warianty - Vista-capable oraz Premium Ready - powstał w celu umożliwienia oznaczania nowych komputerów przez sprzedawców, ale także z myślą o istniejących użytkownikach, którzy mogą teraz zobaczyć jak spisze się ich stacja z nowym systemem. Microsoft ma jeszcze dziś udostępnić także narzędzie Upgrade Advisor, które wykona analizę bieżącego systemu i wskaże jego ewentualne słabe strony w kontekście instalacji Visty. Również sam system Windows Vista posiada w obecnej fazie beta podobne, wbudowane narzędzie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii