r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft pozostaje pod lupą władz USA do 2009 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

12 listopada ubiegłego roku mógłby zakończyć się okres specjalnego nadzoru poczynań Microsoftu przez władze antymonopolowe w Stanach Zjednoczonych - mógłby, gdyby nie fakt, że właśnie okres ten został wydłużony przez sąd o kolejne dwa lata, czyli do 12 listopada 2009 roku. Wcześniej w październiku nadzór przedłużono do 31 stycznia, aby dać sądowi więcej czasu na rozpatrzenie wniosku.

Wniosek w tej sprawie do sądu złożyło jedenaście stanów z Nowym Jorkiem i Kalifornią na czele. Stany te wnioskowały o wydłużenie okresu nadzoru aż o pieć lat, do 2012 roku. Swoje żądania motywowały faktem, że Microsoft nie podporządkował się do końca warunkom ugody zawartej z Departamentem Sprawiedliwości USA w 2002 roku. Wydłużenie nadzoru, choć nie o całe pięć lat, świadczy jednak o tym, że firmie Microsoft nie udało się w pełni przekonać sędziego do uznania poczynionych na tym polu kroków za wystarczające.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane