r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft pozwany za Office Live

Strona główna Aktualności

Firma Office Live pozwała Microsoft za bezprawne używanie jej znaku towarowego. Domaga się aby korporacja z Redmond przestała go wykorzystywać w swoich webowych aplikacjach biurowych.

Pozew złożono jeszcze w grudniu, ale wstrzymano go na czas negocjacji, które zakończyły się teraz fiaskiem. Według Jacka Evansa, przedstawiciela Microsoftu, stanowisko korporacji jest niezmienne. Microsoft uważa, że firma Office Live nie posiada znaku towarowego o tym samym brzmieniu i jej roszczenia są bezpodstawne. Korporacja twierdzi, że wiele produktów posiada słowo "Live" w nazwie a firma Office Live chce skorzystać na popularności Microsoft Office Live.

Z kolei przedstawicie Office Live, John Gorman wskazuje na fakt, że nazwa jego firmy jest obecna na firmowej stronie internetowej od 2001 roku. Uważa też, że słowo "Live" w nazwie produktu Microsoftu nie ma charakteru czysto opisowego i Microsoft nie ma prawa do nazwy "Office Live".

Obie firmy zmierzają do zawarcia ugody, nie zamierzają jednak upubliczniać jej warunków.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.