Microsoft pracuje nad konkurencją dla Google Apps

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft potwierdził plany uruchomienia w ciągu najbliższych kilku tygodniu pakietu usług internetowych dla firm, mającego konkurować z Google Apps. Testowe wersje oprogramowania do obsługi poczty elektronicznej i pracy grupowej udostępnione zostaną w blisko dwudziestu krajach, w tym w Europie.

Firmom zainteresowanym pełną wersją pakietu, Microsoft zaoferuje 38% zniżki, co oznacza, że koszt utrzymania jednego użytkownika przez okres jednego miesiąca wynosić będzie około 13 euro. Subskrypcja obejmować będzie dostęp do serwera poczty Exchange, narzędzia do zarządzania obiegiem dokumentów i pracą grupową SharePoint, oprogramowanie do zarządzania komunikacją w czasie rzeczywistym Office Communications Server oraz usługi konferencyjnej Office Live Meeting.

Z myślą o przedsiębiorstwach, które nie wykorzystują aktualnie żadnego korporacyjnego systemu poczty ani pracy grupowej, Microsoft przygotował okrojoną wersję pakietu. Aplikacje wchodzące jego skład opierać będą swe działanie na technologiach Microsoft. Adresowane będą do użytkowników online i sprzedawane na zasadzie subskrypcji.

Prócz tego, Microsoft planuje dodatkowy zestaw usług przygotowanych z myślą o pracownikach, którzy nie posiadają stałego dostępu do firmowej poczty e-mail. Umożliwi on dostęp do serwera Exchange i SharePoint. Cena wynosić będzie 2.56 euro od jednego użytkownika.

© dobreprogramy