r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft precyzuje umowę z Linspire

Strona główna Aktualności

Firma Microsoft opublikowała szczegóły dotyczące zawartej niedawno umowy z Linspire, broniąc się w ten sposób przed trzecią wersją licencji GPL.

Głównym aspektem umowy jest ochrona przed roszczeniami dotyczącymi patentów na oprogramowanie dla użytkowników systemu Linspire. Microsoft ogłosił teraz, że te aplikacje, które będą posiadały licencję GPLv3 nie będą objęte tą ochroną. W ten sposób firma chce ustrzec się od potencjalnych problemów, które mogłyby wystąpić, gdyby stała się ona stroną w licencji.

Co ciekawe, nie tylko Microsoft jest niechętny nowej licencji. Linus Torvalds porównał członków Free Software Foundation, którzy brali udział w pracach nad trzecią wersją licencji GPL, do hipokrytów i fanatyków religijnych. Torvaldsowi szczególnie nie podobają się zapisy, które zabraniają twórcom oprogramowania blokowania użytkownikom możliwości modyfikowania go. Wygląda więc na to, że jądro Linuksa jeszcze długo pozostanie na poprzedniej wersji GPL.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.