Microsoft precyzuje umowę z Linspire

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft opublikowała szczegóły dotyczące zawartej niedawno umowy z Linspire, broniąc się w ten sposób przed trzecią wersją licencji GPL.

Głównym aspektem umowy jest ochrona przed roszczeniami dotyczącymi patentów na oprogramowanie dla użytkowników systemu Linspire. Microsoft ogłosił teraz, że te aplikacje, które będą posiadały licencję GPLv3 nie będą objęte tą ochroną. W ten sposób firma chce ustrzec się od potencjalnych problemów, które mogłyby wystąpić, gdyby stała się ona stroną w licencji.

Co ciekawe, nie tylko Microsoft jest niechętny nowej licencji. Linus Torvalds porównał członków Free Software Foundation, którzy brali udział w pracach nad trzecią wersją licencji GPL, do hipokrytów i fanatyków religijnych. Torvaldsowi szczególnie nie podobają się zapisy, które zabraniają twórcom oprogramowania blokowania użytkownikom możliwości modyfikowania go. Wygląda więc na to, że jądro Linuksa jeszcze długo pozostanie na poprzedniej wersji GPL.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję