reklama

Microsoft prezentuje IllumiRoom — rozciąga gry na cały pokój

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W zeszłym roku poznaliśmy patent Microsoftu dotyczący rozciągania akcji z gier poza ekran telewizora poprzez wyświetlanie części oprawy wizualnej także na elementach naszego bezpośredniego otoczenia i okazuje się, że pomysł nie poszedł do szuflady. Rozwiązanie pod nazwą IllumiRoom szykowane jest do rynkowego debiutu w nieokreślonej przyszłości. Znacznie wzbogacić ma doznania płynące z zabawy przed konsolą czy PC w salonie.

Prototyp IllumiRoom wykorzystuje komputerową wersję sensora Kinect do badania stanu pomieszczenia, by w połączeniu z odpowiednio umiejscowionym projektorem poszerzyć nam pole widzenia w strzelankach, dać złudzenie faktycznego poruszania się po wirtualnych lokacjach czy po prostu wciągnąć nas bezpośrednio do gry. Idea sama w sobie nowa nie jest, bo blisko jej do tak zwanego video mappingu 3D, stosowanego często do transformowania budynków w czasie rzeczywistym na imprezach masowych. Dzięki Microsoftowi technologia trafić może do domów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało