reklama

Microsoft prezentuje Office Web Applications

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft zaprezentował dzisiaj webowe wersje aplikacji Office - bezpośrednią konkurencję dla Google Docs.

Na stronach Microsoftu opublikowany został klip wideo, w którym prezentowane są webowe wersje aplikacji Office nazwane Office Web Applications 2010. Film ilustruje przeglądanie i edycję dokumentów Worda, arkuszy kalkulacyjnych Excela, prezentacji PowerPoint oraz notatek OneNote. Warto zwrócić uwagę, że interfejs edycji jest niemal identyczny, jak w desktopowej wersji Office - w wersji przeglądarkowej dostępna jest między innymi znana już dość dobrze wstążka.

Podczas demonstracji widać nie tylko Internet Explorera, ale także Firefoksa. Microsoft zapewnia ponadto, że webowe wersje aplikacji Office działają także na Safari. W oczy rzuca się też daleko posunięta integracja Office Web Applications 2010 z witrynami pracy grupowej SharePoint. Poza tym równocześnie Microsoft demonstruje w innym klipie wideo (link w chwili publikacji newsa był jeszcze aktywny, teraz prawdopodobnie klip został usunięty) nową aplikację Microsoft Mobile 2010, która pozwala na wyświetlanie przechowywanych zdalnie dokumentów Office na urządzeniach przenośnych, w tym smartfonach takich jak BlackBerry i iPhone.

Na razie brak szczegółów na temat dat szerszego uruchomienia Office Web Applications ani listy dostępnych funkcji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama