Microsoft prezentuje Silverlight

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft oficjalnie zaprezentował technologię Silverlight znaną też wcześniej pod nazwą kodową WPF/E. Silverlight według Microsoft to rewolucja w zakresie tworzenia i wyświetlania interaktywnej grafiki i multimediów na stronach internetowych - niezależnie od platformy czy przeglądarki. Pod maską Silverlight składa się z komponentów XAML.

Na blogu Tim Sneath, jeden z pracowników Microsoft odpowiedzialnych za platformę kliencką opisuje zastosowania i mocne strony Silverlight. Pisze on między innymi, że wystarczy parę linii kodu do osadzenia na stronie animacji WMV, nawet na pełnym ekranie i z przełączaniem do trybu okienkowego bez utraty aktualnej pozycji. Kod będzie mógł być zintegrowany z elementami HTML lub być dołączony osobno, a każdy obiekt XAML będzie dostępny w taki sam sposób jak DHTML - przez wykonywany po stronie klienta JavaScript. Zawartość Silverlight będzie też dostępna dla programistów w czasie wykonywania, technologia zostanie również przygotowana do integracji z ASP.NET AJAX. Całość zaś jest w pełni zgodna z Windows Presentation Foundation.

Prezentację Silverlight w akcji można zobaczyć na stronach on10.net, zaś marketingowy klip wideo i szereg innych informacji technicznych na temat tej technologii można znaleźć na oficjalnych stronach Microsoft.

© dobreprogramy