Microsoft prezentuje Silverlight

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft oficjalnie zaprezentował technologię Silverlight znaną też wcześniej pod nazwą kodową WPF/E. Silverlight według Microsoft to rewolucja w zakresie tworzenia i wyświetlania interaktywnej grafiki i multimediów na stronach internetowych - niezależnie od platformy czy przeglądarki. Pod maską Silverlight składa się z komponentów XAML.

Na blogu Tim Sneath, jeden z pracowników Microsoft odpowiedzialnych za platformę kliencką opisuje zastosowania i mocne strony Silverlight. Pisze on między innymi, że wystarczy parę linii kodu do osadzenia na stronie animacji WMV, nawet na pełnym ekranie i z przełączaniem do trybu okienkowego bez utraty aktualnej pozycji. Kod będzie mógł być zintegrowany z elementami HTML lub być dołączony osobno, a każdy obiekt XAML będzie dostępny w taki sam sposób jak DHTML - przez wykonywany po stronie klienta JavaScript. Zawartość Silverlight będzie też dostępna dla programistów w czasie wykonywania, technologia zostanie również przygotowana do integracji z ASP.NET AJAX. Całość zaś jest w pełni zgodna z Windows Presentation Foundation.

Prezentację Silverlight w akcji można zobaczyć na stronach on10.net, zaś marketingowy klip wideo i szereg innych informacji technicznych na temat tej technologii można znaleźć na oficjalnych stronach Microsoft.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję