r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft prezentuje Windows Embedded Automotive 7

Strona główna Aktualności

Microsoft zaprezentował najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego dla samochodów: Windows Embedded Automotive 7.

Nowy system posłuży programistom jako baza do tworzenia aplikacji obsługujących komunikację, rozrywkę, nawigację i systemy informacyjne. Wspiera komendy głosowe, sterowanie dotykowe, bezprzewodową komunikację z telefonami za pomocą Bluetootha a także zaawansowane tablice rozdzielcze oferujące dostęp do muzyki, map i aplikacji firm trzecich. Ma też zapewniać prostą komunikację z innymi urządzeniami. Za rozpoznawanie mowy będzie odpowiedzialne oprogramowanie Tellme. Dzięki niemu będzie można np. wysyłać SMSy głosowo. Nowy system będzie też korzystać z Silverlight, który umożliwi tworzenie aplikacji z bogatym interfejsem użytkownika, zarówno 2D jak i 3D. Windows Embedded Automotive 7 będzie można spotkać m.in. w samochodach Nissan Leaf, Fiat 500 a także fordach korzystających z oprogramowania Sync. Obecnie oprogramowanie Microsoftu można spotkać w kilku milionach samochodów.

Przy okazji Microsoft poinformował też, że wydanie Windows Embedded Compact 7 zostanie przesunięte z czwartego kwartału 2010 roku na pierwszy kwartał roku 2011.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.