r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft prezentuje najnowsze osiągnięcia w ramach NUI

Strona główna Aktualności

Microsoft zaprezentował najnowsze osiągnięcia w rozwoju NUI (Natural User Interface), czyli naturalnego interfejsu użytkownika. Trafią one między innymi do urządzenia Kinect.

Craig Mundie z Microsoftu odpowiedzialny za badania nad nowymi technologiami zaprezentował rozwiązania w zakresie skanowania ludzi i obiektów za pomocą zwykłych kamer. Jak donosi WinRumors, technologia umożliwia tworzenie obrazów 3D, które mogą być później wykorzystywane na przykład do tworzenia awatara użytkownika. Taka możliwość ma pojawić się w ramach Avatar Kinect dla Xboksa 360. Microsoft wykorzystuje zdjęcia 2D wykonane za pomocą kamer internetowych albo Kinecta, do stworzenia modelu twarzy w 3D. Następnie jest on dopasowywany do awatara. Prezentację technologii można obejrzeć na krótkim klipie wideo.

Z kolei Steven Bathiche pokazał obecny stan prac nad przechwytywaniem gestów użytkownika za pomocą kamer. Technologia ta ma umożliwić korzystanie z wirtualnych narzędzi takich jak myszka czy klawiatura do obsługi komputera. Postęp prac możemy obejrzeć na 7-minutowym klipie wideo zamieszczonym w serwisie YouTube. Technologia może być wykorzystywana zarówno w grach komputerowych jak i w pracy. Microsoft planuje wydanie w najbliższym czasie oficjalnego pakietu SDK dla Kinecta do obsługi komputerów. Firma liczy, że w ten sposób swoim projektem zainteresuje deweloperów

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.